TJ SOKOL Nový Hrádek

11. 2. 2023 Přebor župy Podkrkonošské - Jiráskovy 2023 ve sjezdovém lyžování

Přebor župy Podkrkonošské - Jiráskovy v obřím slalomu 2023

zpráva o závodu

Lyžařský oddíl Sokola Nový Hrádek uspořádal v sobotu 11.2.2023 přebor sokolské župy Pokrkonošské - Jiráskovy ve sjezdovém lyžování a veřejný oblastní závod pro náchodsko a orlicko v lyžařském sokolském areálu Panská stráň v Novém Hrádku.

Do závodu se přihlásilo 45 závodníků a startovalo jich 33. Trať byla postavena na slalomáku vedle vleku. Byla připravována za tím účelem hned jak napadl sníh šlapáním a potom i rolbou. Kloubové tyče bylo nutno zavrtat většinou až do země. Druhé kolo bylo mírně přestavěno pro regulérnost a kvalitě podložky.

Měření časů elektronickou časomírou bez závad. Po loňských problémech byla časomíra rekonstruována pro spojení startu s cílem kabelem. Diplomy tištěné na místě na kvalitní leštěný karton. Medaile a většina cen z prostředků župy, něco z archivu lyžařského oddílu.

Většina závodníků bylo z místního oddílu, z ostatních jednot přijeli lyžaři z České Skalice, Dvora Králové a Libňatova. Pozváni byly lyžaři ze sousední Orlické župy a zpřízněné sousední nesokolské oddíly.

Počasí příjemné, zázemí s nejnutnějším občerstvením v areálu. Před vyhlášením výsledků a předáním cen se všichni účastníci závodu shromáždili k vytvoření fotky ještě se startovními čísli (s logem Sokola a heslem) a s banerem ČOS.